Aktualności  »  Prawo dla Przedsiębiorcy

25 września

MF: JAK UZYSKAĆ ZAŚWIADCZENIE Z URZĘDU SKARBOWEGO?

Załatwienie wielu spraw uzależnione jest od przedłożenia zaświadczenia wystawionego przez administrację skarbową, np. o dochodach, niezaleganiu w podatkach czy rezydencji. Wniosek o jego wydanie można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym lub dowolnym centrum obsługi, przesłać pocztą lub przekazać przez internet. Trzeba również na ogół uiścić opłatę skarbową.
» Więcej
21 czerwca

ZUS: TRZY LATA Z NIŻSZYM ZUS. PREFERENCYJNE STAWKI DLA 100 TYSIĘCY PRZEDSIĘBIORCÓW

Istnieje duża szansa, że osoby, które założyły działalność gospodarczą w 2016 r., będą płaciły preferencyjne stawki na ubezpieczenie społeczne (naliczane od 30 proc. minimalnego wynagrodzenia) do końca 2018 r. Czyli w najlepszym wypadku nawet przez trzy lata od chwili zarejestrowania firmy.
» Więcej
17 maja

BĘDĄ KARY ZA MARNOWANIE ŻYWNOŚCI

Senatorowie chcą zmniejszyć odsetek marnowanej żywności w Polsce. W tym celu pracują nad projektem ustawy nakazującym przekazywanie jej nadwyżek potrzebującym.
» Więcej
25 stycznia

PROWADZĄCY FIRMY ZAPŁACĄ WYŻSZE SKŁADKI

Osoby prowadzące własne firmy będą musiały zapłacić za styczeń tego roku wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. Od nowego roku podstawa wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą na ogólnych zasadach wzrosła o 57 złotych i 60 groszy.
» Więcej
 Strony: [ 1 ] 2 3 .. Ostatnia »