Aktualności  »  Z życia NRZHiU

JUBILEUSZ 100-LECIA WOJEWÓDZKIEGO ZRZESZENIA HANDLU I USŁUG W GDAŃSKU

Dla upamiętnienia 100-lecia uroczystości jubileuszowe Zrzeszenia połączone ze Świętem Kupca rozpoczęto Mszą Świętą w Archikatedrze Oliwskiej w dniu 08 grudnia 2019 roku. We Mszy Świętej w intencji Braci Kupieckiej wzięła udział liczna reprezentacja Stowarzyszeń i Zrzeszeń skupionych w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług z kilkunastoma pocztami sztandarowymi.

 

Uroczystości jubileuszowe kontynuowano  następnie w salach Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon, na które przybyło około 200 osób, a w szczególności członkowie Zrzeszenia oraz wielu znakomitych Gości, w tym z Kancelarii Prezydenta RP, parlamentarzyści, reprezentujący samorząd terytorialny, organizacje centralne i wojewódzkie samorządu gospodarczego, prezesi bratnich organizacji kupieckich z kraju.

Podczas Gali uhonorowano Brylantowymi i Złotymi Odznakami Naczelnej Rady zasłużonych członków Wojewódzkiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Gdańsku oraz przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego i miast, w tym Panią Aleksandrę Dulkiewicz Prezydent Miasta Gdańska.

Szczególnie podniosłym momentem uroczystości było uhonorowanie Pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brylantową Odznaką Naczelnej Rady za otwartość na współpracę z organizacjami samorządu gospodarczego, wrażliwość na problemy polskiej przedsiębiorczości oraz wspieranie rozwoju mikro i małych firm.

Wręczenia Brylantowej Odznaki Panu Prezydentowi na ręce Doradcy Prezydenta RP Pana Piotra Karczewskiego dokonał Pan Tadeusz Zagórski Prezes Zarządu Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług w Warszawie, zarazem Prezes Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Gdańsku, Gospodarz Jubileuszu.

Po części oficjalnej odbył się bankiet, podczas którego wysłuchano recitalu Pana Wojciecha Gąssowskiego znanego polskiego kompozytora i piosenkarza, po czym w niezwykle ciepłej atmosferze kontynuowano przyjacielskie rozmowy.